Aktualizacja: 10.12.2024 15:22 Publikacja: 25.11.2021 13:58
Tarki Książki odbywają się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego
Foto: fot. AdobeStock / Drone in Warsaw
Swoją ofertę na 29. Targach Książki Historycznej prezentuje blisko 120 wydawców, w tym wiele polskich muzeów uczestniczących w Salonie Książki Muzealnej. Obok książek dużych wydawnictw, można kupić na targach książki wydawnictw małych i "niszowych". Tradycyjnie obecne na Targach są również antykwariaty.
Potencjalnych kupców mogą kusić rabaty oraz spotkania z autorami. Swoje książki będą podpisywać podczas Targów m.in.: prof. Andrzej Nowak, Adam Bujak, ks. prof. Waldemar Chrostowski, Tymoteusz Pawłowski, Tomasz Stańczyk, Krzystof Jabłonka, Krzysztof Karoń, Ewa Kurek, Iwona Kienzler i Marek Teler. Targom Książki Historycznej będą też towarzyszyły dyskusje panelowe i prelekcje. W piątek odbędzie się premiera książki "1989. Jesień narodów" oraz dyskusja nad nią z udziałem Łukasza Kamińskiego, Aleksandra Gabrynowicza i Pawła Ukielskiego. Na sobotę zaplanowane jest m.in. spotkanie z Grzegorzem Małeckim (byłym szefem ABW) i Łukaszem Maziewskim, autorami książki "W cieniu" a także z Maciejem Górnym, autorem książki "Polska bez cudów. Historia dla dorosłych". W niedzielę m.in. dojdzie natomiast do debaty pomiędzy Piotrem Zychowiczem, Krzysztofem Rakiem i Jackiem Bartosiakiem.
W panteonie chrześcijańskich świętych jest wiele osób, które można podziwiać jako wzór wielkiej odwagi, wiary i człowieczeństwa. Paradoksalnie z tego grona najbardziej znany jest święty, o którego życiu prawie nikt nic nie wie. Wspominamy go 6 grudnia, choć rzadko w kontekście religijnym. Znają go bowiem nie tylko chrześcijanie, ale dzięki komercjalizacji świąt Bożego Narodzenia także wyznawcy innych religii oraz ateiści. W Polsce wie o nim każde dziecko, choć jeszcze dwa wieki temu nie miał nic wspólnego ze świętami.
Coś, co dziś nazywamy mediami, a wcześniej należałoby nazwać świadomym i celowym poszerzaniem zasięgu komunikacji, wkroczyło w sferę wojny w momencie, kiedy narodziła się kategoria narracji.
Akty nieposłuszeństwa armii zdarzały się od najdawniejszych czasów. W historię buntów wpisały się także siły zbrojne carstwa moskiewskiego. Za mieszanie się do polityki strzelcy zapłacili straszliwą cenę.
85 lat temu Armia Czerwona zaatakowała Finlandię. Był to kolejny krok w realizacji tajnego protokołu dodatkowego do paktu Ribbentrop-Mołotow, który skazywał sześć suwerennych państw na utratę niepodległości.
Przez wciąż wysoki wskaźnik inflacji wydatki świąteczne Polaków rosną z roku na rok. Podczas gdy w 2022 roku było to średnio 1427 zł, to w 2023 roku przeciętny Polak wydał na święta już 1490 zł .
Drewniana noga, czarna opaska na wybitym oku, żelazny hak zamiast dłoni, nóż w zębach, laski dynamitu wplecione w brodę, w jednej ręce pistolet, w drugiej kordelas i do abordażu!...
Miejmy nadzieję, że przyjdzie czas sprawiedliwości – że ci, którzy w Polsce odpowiadają za doprowadzenie do tej katastrofy, zostaną odpowiednio ocenieni przed sądy. A jeżeli sądy uznają ich za winnych, to że zostaną ukarani - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas briefingu prasowego odbywającego się pod pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku.
Comiesięczne prowokacje i nieoddzielenie protestujących od oddających hołd tym, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, mogą się skończyć kolejną tragedią. Obowiązkiem państwa jest zapewnić bezpieczne warunki politykom PiS oraz ich przeciwnikom.
To przerażające, że w 2024 roku znajdują się osoby, które pod imieniem i nazwiskiem oddają w mediach społecznościowych hołd Januszowi Walusiowi.
W Łodzi powstaje muzeum, które upamiętni dziecięce ofiary Niemców z założonego przez nich obozu. Równolegle IPN prowadzi poszukiwania miejsc, gdzie zmarłe w tym miejscu odosobnienia dzieci były grzebane.
Amerykańscy jurorzy docenili historię polskiego producenta ciężarówek.
Środowisko kultury żegna Stanisława Tyma, odbiorcy jego filmów, sztuk, felietonów nie mogą się pogodzić ze śmiercią artysty. Warto przypomnieć jego związki z naszą gazetą.
Ministerstwo kultury stara się uzupełniać elektroniczną bazę miejsc, gdzie są pochowani polscy żołnierze, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.
„Psy gończe” Joanny Ufnalskiej miały wszystko, aby stać się hitem. Dlaczego tak się nie stało?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas