To m.in. dzieła sztuki, fotografie, dokumenty i przedmioty codziennego użytku jak i kultu religijnego. Na stronie muzeum wystarczy wybrać obiekt, następnie przekazać darowiznę na rzecz kolekcji muzealnej za pośrednictwem Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce lub American Friends of POLIN Museum.
Środki te wesprą konserwację, zakup nowych nabytków, digitalizację (dokumentację cyfrową i udostępnienie online), ekspozycję wybranych obiektów.
Darczyńcy otrzymają certyfikat objęcia obiektu patronatem, zostaną wymienieni przy prezentacji obiektu na stronie muzeum. Osoby, które wesprą muzeum darowizną w wysokości od 500 do 1000 zł dodatkowo dostaną np. 10 kartek pocztowych z obiektem, a także udział w specjalnie zorganizowanym grupowym spotkaniu z konserwatorem lub kuratorem, który zaprezentuje obiekty.
Na stronie internetowej muzeum można np. wybrać XIX-wieczny mosiężny szabatowy świecznik, stanowiący dawniej część kompletu, który został wykonany przez złotnika Motela Inwentarza. Jego pracownia mieściła się przy ul. Bonifraterskiej w Warszawie. Można też wybrać filiżankę ze spodkiem Żydowskiego Klubu Sportowego Hasmonea Lwów. W okresie międzywojennym ta drużyna piłkarska była jedną z czterech pierwszoligowych drużyn piłki nożnej reprezentujących miasto (obok Pogoni, Czarnych i Lechii). Była też największym żydowskim klubem sportowym w historii polskiego futbolu. Nazwa klubu pochodziła od Hasmoneuszy (Machabeuszy – starożytnej dynastii rządzącej w Judei). Czy np. warszawski półmisek z barankiem czyli płytki owalny półmisek. Został na nim wygrawerowany napis w języku hebrajskim : baruch ata haszem melech haolam hamoci lechem min haarec (pol.: Błogosławiony jesteś Panie, Boże nasz, Królu Wszechświata, dobywający chleb z ziemi). Półmisek został wyprodukowany przez Fabrykę Platerów Bracia Hennenberg, funkcjonującą w Warszawie w latach 1857-1965.