Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 29.12.2009 09:13 Publikacja: 29.12.2009 09:13
Mistrz zmarł w 1999 r.
Foto: Życie Warszawy
„Umarły – znajomy – kochany” – to tytuł wystawy poświęconej Jerzemu Waldorffowi, którą dziś o godz. 12 otwiera Muzeum Historyczne m.st. Warszawy na Rynku Starego Miasta 42. Ekspozycja związana jest z mijającą właśnie dziesiątą rocznicą śmierci popularyzatora wiedzy muzycznej, felietonisty, a przede wszystkim człowieka, który uruchomił akcję ratowania warszawskich Powązek.
„Czas... gra rolę sceny obrotowej: ukazuje te same postaci i wydarzenia z różnych stron” – pisał w ostatniej swojej książce Jerzy Waldorff. I właśnie dlatego wszystkie pamiątki po artyście eksponowane będą w przestrzeni z kolistą platformą przypominającą płytę gramofonową. Będzie można na niej zobaczyć wszystkie przedmioty, którymi Waldorff się otaczał. Znajdą się tam podarowane przez niego muzeum w testamencie rodzinne fotografie, portrety przodków, liczne medale i odznaczenia, ale też meble i zegary.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Pierwowzorem filmowego agenta J - 23 mógł być sowiecki agent Artur Ritter - Jastrzębski, ale równie dobrze James...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Ludzkie szczątki znaleźli na terenie zamkniętego kilka lat temu aresztu śledczego przy ul. Rakowieckiej w Warsza...
Ukradziony w czasie II wojny światowej przez niemieckich żołnierzy pierścień króla Zygmunta I Starego jest w nie...
Jednym z najsłynniejszych na świecie zabytków jest Regalskeppet, szwedzki okręt królewski Vasa, eksponowany w Sz...
Dla wikingów urządzanie się na Grenlandii było przedsięwzięciem na miarę kolonizacji Księżyca – już choćby z pow...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas