Została ona upubliczniona na stronie paszportyzycia.pl. To spis nazwisk, na które zostały wystawione paszporty latynoamerykańskie przez Poselstwo RP w Bernie i organizacje żydowskie w Szwajcarii.
Dzięki kwerendzie udało się zidentyfikować 3253 osoby, na które wystawiono paszporty oraz poświadczenia obywatelstwa Paragwaju, Hondurasu, Haiti i Peru, przygotowane przez tzw. grupę Ładosia. Tworzyli ją polscy dyplomaci, pracownicy Poselstwa RP w Bernie. Na jej czele stał Aleksander Ładoś, chargé d'affaires ad (per) interim. Współpracowali z nim Stefan Ryniewicz, Konstanty Rokicki, Juliusz Kühl oraz dwaj działacze szwajcarskich organizacji żydowskich: Abraham Silberschein i Chaim Eiss.
Instytut Pileckiego prowadzi badania w celu ustalenia losów ratowanych, chce uzupełniać bazę o kolejne biogramy i dokumenty. Informacje o posiadaczach paszportów obejmują m.in. datę urodzenia i miejsce zamieszkania.
Badacze oceniają, że wciąż nieznane są nazwiska od około 5 do 7 tys. posiadaczy paszportów i poświadczeń obywatelstwa wystawionych przez tzw. grupę Ładosia. Dlatego Instytut zwraca się z prośbą o pomoc w ich ustaleniu.
Na stronie internetowej opublikowane zostały też fotografie pochodzące z kolekcji Chaima Eissa, która znajduje się w Archiwum Muzeum Auschwitz-Birkenau, oraz z dokumentacji śledztwa prowadzonego przeciwko honorowemu konsulowi Paragwaju Rudolfowi Hüglemu, przechowywanej w Szwajcarskim Archiwum Federalnym.