Na plaży Gold lądowała brytyjska 50. Dywizja Piechoty gen. D. Grahama. Wobec silnie wiejącego wiatru i wysokiej fali nie udało się spuścić na morze czołgów DD. Problemy z dotarciem do lądu miały także barki desantowe, z których wiele zostało wywróconych przez fale. Żołnierzy, którym udało się dotrzeć do plaży, przywitał ogień niemieckich dział i karabinów maszynowych. Pomimo to po krótkiej walce batalionowi z 5. Pułku East Yorkshire z 69. Brygady udało się opanować miejscowość La Riviere.
O wiele dłużej trwały walki o miejscowość Le Hamel, która została zdobyta o godz. 16 przez pododdziały pułków Hampshires i Devonshires z 231. Brygady. Działającemu na prawym skrzydle natarcia 47. Royal Marine Commando z tej samej brygady 7 czerwca udało się zająć miejscowość Port-en-Bessin i tym samym połączyć z oddziałami amerykańskimi na plaży Omaha. Pod wieczór 6 czerwca 56. i 69. Brygady dotarły do drogi Bayeux – Caen. Pod koniec pierwszego dnia inwazji na plaży Gold znalazło się 25 000 żołnierzy. Za 50. Dywizją Piechoty lądowały oddziały brytyjskiej 7. Dywizji Pancernej.
Na sąsiedniej plaży Juno lądowanie rozpoczęło się z lekkim opóźnieniem o godz. 7.35. Pierwsze do akcji weszły 7. i 8. Brygady Piechoty z kanadyjskiej 3. Dywizji Piechoty gen. R. F. Kellera. Desant oddziałów kanadyjskich był utrudniony ze względu na skaliste dno, silny prąd, wysokie fale oraz liczne miny-pułapki pozostawione w morzu przez nieprzyjaciela. Barki desantowe wiozące pierwszy rzut zostały zniesione przez wartki prąd wprost pod lufy niemieckiej artylerii i karabinów maszynowych. Wielu żołnierzy zginęło.
Kanadyjski pułk Royal Winnipeg Rifles stoczył zacięty bój o miejscowość Courseulles-sur-Mer, w której Niemcy wybudowali 26 betonowych bunkrów naszpikowanych bronią maszynową i działami. Nadbrzeżne miejscowości Bernieres-sur-Mer i Saint-Aubin-sur-Mer zostało opanowane dopiero następnego dnia przez pułki The Queen’s Own Rifles i North Shore. Znaczny sukces odniosło 48. Commando, które po całodniowej krwawej walce zajęło oddaloną o kilka kilometrów miejscowość Langrune-sur-Mer.
6 czerwca na plaży Juno wylądowało 21 400 kanadyjskich żołnierzy. W tym samym czasie na sąsiedniej plaży Sword lądowała brytyjska 3. Dywizja Piechoty gen. J. G. Rennie, której zadaniem było zajęcie w pierwszym dniu inwazji miejscowości Caen. Po bombardowaniu i przygotowaniu artyleryjskim o godz. 7.25 rozpoczął się desant 3. Dywizji. Jako pierwsze w odległości 2 km od brzegu zostały spuszczone z barek desantowych czołgi DD. Ze względu na wysoką falę tylko połowa z nich dotarła do brzegu.