Aktualizacja: 17.12.2019 04:56 Publikacja: 17.12.2019 04:42
Kopuła Bomby Atomowej - najsłynniejszy budynek, który przetrwał zrzucenie bomby atomowej na Hiroszimę
Foto: Fg2 [Public domain]
Lokalne władze potwierdziły, że taka petycja wpłynęła do nich w związku z planami wyburzenia dwóch budynków, które znajdowały się w odległości ok. 2,7 km od miejsca zrzucenia bomby.
Chodzi o trzypiętrowe budynki z czerwonej cegły, które zbudowano w 1913 roku i w których znajdował się zakład wytwarzający mundury wojskowe dla japońskiej armii.
Do trzech lat więzienia grozi mieszkańcowi Częstochowy, który zaprzeczał zbrodniom popełnionym przez Niemców w obozach koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau oraz na Majdanku.
Już opadł kurz po tegorocznej paraolimpiadzie w Paryżu, buchalterzy posegregowali medale według kolorów, obliczyli, jaki statystycznie nakład finansowy przypada na jeden medal, osłabło też zainteresowanie sekundami w wyścigach i centymetrami w rzutach. Można więc zachować się „niesportowo” i zadać pytanie: od jak dawna osoby niepełnosprawne traktowane są po ludzku?
W 1939 r. granica między walką prowadzoną przez regularne Wojsko Polskie a partyzantką tworzoną przez żołnierzy z rozbitych, odciętych bądź „zabłąkanych” oddziałów była bardzo płynna. Wojnę szarpaną przeciwko Niemcom rozpoczął nie tylko major Henryk Dobrzański „Hubal”.
85 lat temu, 26 października 1939 r., Hans Frank – minister bez teki w rządzie III Rzeszy i wyższy zarządca cywilny okupowanych ziem polskich przy naczelnym dowództwie Wehrmachtu na Wschodzie – proklamował tzw. Generalne Gubernatorstwo (GG).
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
„Wspólnota stołu to ponadczasowa wartość, której ogromne znaczenie dla jedności nie tylko rodziny, ale i całego społeczeństwa, dostrzegali nasi przodkowie” – mówi pisarz Andrzej Fiedoruk, autor książki „Jak dawniej jadano”.
W samo południe, 1 września 1923 r., pod wyspą Honsiu zdarzył się wstrząs o amplitudzie 8,1 stopnia, a skala kończy się na 9 stopniach – wyżej są już tylko kataklizmy globalne.
Rankiem u wybrzeży Portugalii doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,3. Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się niespełna 8 km na południowy-wschód od Lizbony.
Trzęsienie ziemi o magnitudzie początkowo określanej na 7,1 nawiedziło południowo-zachodnią Japonię.
Władze nakazały ewakuację mieszkańców z okolic wulkanu Kanlaon, po erupcji, w czasie której wulkan wyrzucał popiół wulkaniczny na wysokość 5 km - informuje Reuters.
We wtorek doszło do erupcji wulkanu Ruang położonego na Wyspach Sangihe w Indonezji.
W tajwańskim powiecie Hualian w nocy z poniedziałku kilkadziesiąt razy były odczuwane wstrząsy wtórne po trzęsieniu ziemi z 3 kwietnia.
Po trzęsieniu ziemi o magnitudzie 7,2, które nawiedziło Tajwan 3 kwietnia, ratownicy nadal poszukują osób uznanych za zaginione - informuje Reuters.
W największym trzęsieniu ziemi od 25 lat na Tajwanie zginęło dziewięć osób, a ponad tysiąc zostało rannych - podają tajwańskie władze.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas