Aktualizacja: 31.07.2016 06:32 Publikacja: 31.07.2016 06:15
Foto: 123RF
Władze Emilii-Romanii zdecydowały, że sprzedaż pamiątek, na których widać wizerunek dyktatora, będzie od teraz karana więzieniem. Sprzedawca takich pamiątek musi się liczyć z karą nawet dwóch lat pozbawienia wolności.
Emilia-Romania jest pierwszym regionem Włoch, który zakazał sprzedaży takich pamiątek. We Włoszech zakazane w całym kraju jest "usprawiedliwianie faszyzmu", ale dotychczas sprzedaż np. kubków z wizerunkiem Mussoliniego nie była uznawana za działanie wypełniające znamiona tego przestępstwa.
W dniach 4–11 lutego 1945 r. Roosevelt, Churchill i Stalin zdecydowali m.in. o tym, że ZSRR otrzymał „zwierzchnictwo” nad Polską i jedną trzecią Niemiec. Nasz kraj utracił też Kresy Wschodnie na rzecz Związku Radzieckiego.
Każdy, kto jadąc do Waszyngtonu, spodziewa się ujrzeć monumentalną rezydencję najpotężniejszego człowieka na świecie, jest zawiedziony jej rozmiarami.
W czasie II wojny światowej, gdy Związek Radziecki stał się sojusznikiem aliantów przeciwko III Rzeszy, uruchomiono gigantyczny projekt ALSIB w celu dostarczenia z Alaski do ZSRR amerykańskich samolotów przeznaczonych na front.
Zdjęcia paparazzi z ostatniej publicznej egzekucji we Francji spowodowały, że władze zrezygnowały z tej metody karania przestępców. Pokaz miał działać odstraszająco, a był jedynie rozrywką dla gawiedzi.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
W kultowym serialu z czasów PRL Jacek Zajdler grał rolę charyzmatycznego przywódcy bandy Karioki. W prawdziwym świecie aktor wspierał antykomunistyczną opozycję. Z pobudek moralnych, bo polityką się nie interesował.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Modernistyczne koncepcje nowoczesnych osiedli powstawały jako realizacja wizji idealnych miejsc do życia. Rzeczywistość szybko jednak zweryfikowała te marzenia. „Osiedla idealne” szybko podupadały i zmieniały się w slumsy. W Neapolu trwa właśnie wyburzanie kompleksu mieszkalnego Vella Gialla – jednego z symboli XX-wiecznego włoskiego modernizmu, ale też – symbolu systemu, który stworzyła neapolitańska mafia, Camorra.
Włochy niechętnie patrzą na pomysł wsparcia wojskowego dla Ukrainy. Sojusznicy Kijowa szukają sposobów na zebranie pieniędzy w Europie.
W Wiecznym Mieście otwarto właśnie wystawę dzieł Caravaggia, które powstały w rzymskim okresie jego twórczości. Do lipca będzie można zobaczyć ponad połowę z przypisywanych malarzowi obrazów. Niektóre są prezentowane szerokiej publiczności po raz pierwszy.
Właściciel domu mody Versace ogłosił odejście Donatelli Versace ze stanowiska dyrektorki kreatywnej. Zastąpił ją były pracownik konkurencyjnego koncernu Prada Group.
Tektoniczne zmiany dotyczące znanych marek zawsze przyciągają uwagę. Podobnie jest w tej sprawie – słynna włoska marka bieliźniarska La Perla trafi niebawem na sprzedaż. Od pewnego czasu firma, której udało się odnieść globalny sukces, mierzy się z problemami finansowymi.
W rejonie Pól Flegrejskich zanotowano silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,4. W Neapolu, który znajduje się w okolicy, zamknięto część szkół. Odnotowano także utrudnienia w ruchu drogowym.
Pierwsza z nich przywróciła stabilność Włoch, druga – w Meksyku – pokazuje, że istnieje sposób nawet na Donalda Trumpa. Trzecia jak żadna Francuzka przed nią ma realne szanse na przejęcie władzy. Giorgia Meloni, Claudia Sheinbaum i Marine Le Pen udowadniają, że w świecie, w którym znów rządzi siła, kobiety potrafią sobie radzić.
2024 nie był łatwym rokiem dla firm z branży luksusowej, ale nie wszyscy mówią o rozczarowaniu i spadkach sprzedaży. Włoska marka Miu Miu, „młodsza siostra” słynnej włoskiej Prady, wyrasta na nową perłę w koronie koncernu Prada Group.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas