W latach 30. zrzeszało 30 miejskich oddziałów, które organizowały wycieczki, odczyty, kursy, m. in.: esperanta dla przewodników, fotografii itp., a stawiając na turystykę kwalifikowaną, powoływało sekcje: motocyklowe, kajakowe, narciarskie i pływackie.
Towarzystwo posiadało schroniska i domy wycieczkowe stałe oraz sezonowe, między innymi w Karwi, Worochcie, Zakopanem, Zaleszczykach, itd. Organem organizacji były periodyki: „Land und Leben” (trzy numery w 1928), „Wiadomości Żydowskiego Towarzystwa Krajoznawczego” (1930 – 1938, od 1935 r. „Krajoznawstwo – Wiadomości ŻTK”).
Towarzystwo wydawało przewodniki i książki turystyczne, czasopisma poświęcone zagadnieniom turystycznym, krajoznawczym oraz badaniom osadnictwa żydowskiego w Polsce. Redagowało tygodniowy dodatek „Turystyka i Krajoznawstwo”, który ukazywał się w sobotnich numerach dziennika „Nasz Przegląd”; w latach 1933 – 1936 ukazały się 22 numery kwartalnika naukowego „Landkentnisz” (jid., Krajoznawstwo) wydawane wspólnie przez dr. Emanuela Ringelbluma i ŻTK. Średni nakład każdej z gazet wynosił 2 tys. egzemplarzy.
[ramka][b]Makabi Warszawa w Tel Awiwie[/b]
Kontynuacją organizacji sportowych był Związek Członków Makabi Warszawa w Palestynie, który został założony w lipcu 1945 r. z inicjatywy J. Rosengartena i I. Lapuna przy wydatnej pomocy Z. Ruseckiego.