Aktualizacja: 14.11.2024 17:19 Publikacja: 14.09.2023 14:44
Wojskowi spadochroniarze w Niderlandach
Foto: Materiały prasowe 6BPD
O udziale żołnierzy z 6 Brygady Powietrznodesantowej im. gen. Sosabowskiego w ćwiczeniach na terenie Niderlandów poinformował Sztab Generalny Wojska Polskiego. „Głównym ich celem jest zwiększenie interoperacyjności sił powietrznodesantowych NATO. Przy okazji żołnierze wspólnie upamiętnią 79. rocznicę operacji Market Garden” – podali przedstawiciele naszego dowództwa.
Międzynarodowe ćwiczenia powietrzno-desantowe Falcon Leap odbywają się do 15 września. W bazie lotniczej w Eindhoven żołnierze armii i sił powietrznych ćwiczą zrzucanie ładunków i spadochroniarzy nad Niderlandami i Belgią.
Nie podoba mi się nazwa „Święto Niepodległości”. Historia naszej państwowości nie zaczyna się 11 listopada 1918 r., ale ponad tysiąc lat wcześniej. Nie zmienia to oczywistego faktu, że właśnie tego dnia, kiedy na frontach I wojny światowej umilkły działa, zwierzchnictwo nad budzącą się z długiego snu Rzeczpospolitą obejmował człowiek, którego niezmordowanej walce i bezkompromisowej postawie zawdzięczamy naszą suwerenność.
Czy Rada Regencyjna była bezwolną marionetką w rękach okupantów, czy rzadkim okazem realizmu Polaków?
Stare Powązki, Rakowice, Łyczaków, Rossa – te cmentarze łączy nie tylko doniosła rola w polskiej kulturze, ale również czas powstania. Są bowiem pamiątkami po zmianach zapoczątkowanych przez Ludwika XVI.
Żaden inny światowy przywódca nie przyczynił się do odzyskania przez nasz kraj niepodległości tak bardzo jak Woodrow Wilson, 28. prezydent Stanów Zjednoczonych (w latach 1913–1921).
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Już rok trwają prace nad projektem umowy na opracowanie koncepcji architektonicznej pierzei placu marszałka Piłsudskiego w Warszawie.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Do 10 listopada klienci Travelplanet.pl zarezerwowali ponad 15 procent wyjazdów więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej – podaje ten agent turystyczny. Być może zachęciła ich niższa niż, przed rokiem, cena.
W lutym sędzia Bénédicte de Perthuis zdecyduje, czy pozbawić liderkę Zjednoczenia Narodowego (ZN) prawa do udziału w wyborach prezydenckich w 2027 roku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rzecznik MSZ Ukrainy zapewnił, że jego kraj nie zamierza pozyskiwać broni atomowej.
Wielofunkcyjna przestrzeń eventowa „LookUp” zwyciężyła w konkursie Restaurant & Bar Design Awards 2024. To jedyny lokal z Polski, który znalazł się w finale imprezy.
Zaiskrzyło między spółkami kontrolowanymi przez Bernarda Arnaulta, najbogatszego Europejczyka i platformą X (dawny Twitter) kontrolowaną przez Elona Muska, najbogatszego człowieka świata. Sprawa dotyczy rozliczeń między tymi podmiotami.
Zatrzymany przez CBA prezydent Wrocławia Jacek Sutryk miał dyplom MBA z Collegium Humanum. Okoliczności jego zdobycia od początku budziły wątpliwości.
Izraelskie lotnictwo zbombardowało dwa budynki mieszkalne na przedmieściach Damaszku - informuje syryjska agencja informacyjna SANA.
Przed warszawskim sądem okręgowym rozpoczął się w czwartek proces apelacyjny w głośnej sprawie brutalnego pobicia byłego wiceszefa KNF Wojciecha Kwaśniaka, który nadzorował kontrolę w SKOK Wołomin.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas