Reklama
Rozwiń

Ewa Gawor: Nigdy nie ukrywałam swojego wykształcenia

"Ewa Gawor była podporucznikiem MO, absolwentką Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Feliksa Dzierżyńskiego oraz pracownikiem Departamentu PESEL MSW. Objęła ją ustawa dezubekizacyjna pozbawiająca SB-eków przywilejów emerytalnych" - pisze na łamach "Gazety Polskiej" Sławomir Cenckiewicz. - Prawda jest taka, że mam 45 lat pracy w zawodzie i 10 lat przepracowałam w Departamencie PESEL, który podlegał MSW. Nigdy moim zamiarem nie było ukrywanie mojego wykształcenia - odpowiada Gawor w rozmowie z Onetem.

Aktualizacja: 12.08.2018 13:59 Publikacja: 12.08.2018 13:48

Ewa Gawor: Nigdy nie ukrywałam swojego wykształcenia

Foto: Fotorzepa, Jakub Kamiński

- Przez całe życie zajmuję się bezpieczeństwem, miałam więc jakieś przygotowanie w tym kierunku miałam - mówi Onetowi dyrektor biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego stołecznego ratusza Ewa Gawor.

- 10 lat przepracowałam w Departamencie PESEL, który podlegał MSW. Praca polegała na budowie systemu ewidencji ludności, kierowców, pojazdów itd. Przez kilka lat byłam pracownikiem cywilnym, później skończyłam szkołę oficerską i dostałam stopień podporucznika milicji obywatelskiej. Przez kilka lat byłam na etacie funkcjonariusza, ale cały czas wykonując zadania związane z budową tego systemu. Po skończeniu pierwszego stopnia szkoły oficerskiej skończyłam Uniwersytet Łódzki, Wydział Prawa i Administracji. Tam zdobyłam tytuł magistra i odeszłam do cywila. Nie mam mundurowych uprawnień emerytalnych, ponieważ pracowałam zbyt krótko - relacjonuje Gawor.
 
Zaprzecza jednak jakoby fakty te były przez nią ukrywane. - Mówiłam na wielu spotkaniach, że mundur nie jest mi obcy, bo sama kończyłam szkołę oficerską. To żadna tajemnica. Jeśli dziennikarz "Gazety Polskiej" lub pan Cenckiewicz chcą się dowiedzieć, na czym polegała praca w Departamencie PESEL, to mogą mnie osobiście dopytać - wyjaśnia.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Historia
Jakie tajemnice skrywa jeszcze więzienie przy Rakowieckiej w Warszawie
Historia
Zrabowany pierścień króla Zygmunta Starego w niemieckich rękach
Historia
Lądowa epopeja żaglowca Vasa
Historia
Wikingowie: w poszukiwaniu nowego domu
Historia
07 potyka się o własne nogi. Odtajnione akta ujawniły nieznane fakty o porwaniu Bohdana Piaseckiego