Wnuk Mołotowa: Warszawa przebiła dno

"Gdybyśmy mieli wzywać polskiego ambasadora przy okazji każdego antyrosyjskiego wybryku w Polsce, musiałby zamieszkać przy placu Smoleńskim, gdzie mieści się MSZ" - napisał na swoim profilu na Facebooku Wiaczesław Nikonow, wnuk Mołotowa.

Aktualizacja: 30.12.2019 05:10 Publikacja: 29.12.2019 19:19

Wiaczesław Nikonow, wnuk Wiaczesława Mołotowa

Wiaczesław Nikonow, wnuk Wiaczesława Mołotowa

Foto: Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported, 2.5 Generic, 2.0 Generic and 1.0 Generic license, for. A. Savin

amk

Nikonow jest wnukiem Wiaczesława Mołotowa, ministra spraw zagranicznych ZSRR w latach 1939-1949, który w nocy z 23 na 24 sierpnia 1939 roku podpisał układ o nieagresji z Niemcami (zwany układem Ribbentrop-Mołotow).

Wiaczesław Nikonow jest historykiem, politologiem i pisarzem, dziekanem Wydziału Administracji Publicznej Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego im. Łomonosowa.

W reakcji na wezwanie ambasadora Rosji do MSZ w piątkowy wieczór Nikonow napisał na swoim profilu na Facebooku: "Warszawa przebiła dno, broni słynnego antysemity!".

"Ambasador Federacji rosyjskiej w Polsce został zaproszony do Polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych po słowach rosyjskiego prezydenta Władimira Putina o szefie polskiej misji dyplomatycznej w Niemczech" - napisał Nikonow.

Chodzi o wypowiedź Władimira Putina na temat Józefa Lipskiego, ambasadora Polski w III Rzeszy przed II wojną światową. Putin nazwał go "bydlakiem i antysemicką świnią", w jednym ze swoich kilku ostatnich ostrych komentarzy dotyczących roli Polski w  wybuchu wojny.

"Gdybyśmy mieli wzywać polskiego ambasadora do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w reakcji na każdy antyrosyjski wybryk w Polsce (i, w razie czego, za niszczenie pomników ofiar, które zginęły tam w walce z nazizmem), to musiałby zamieszkać na placu Smoleńskim, gdzie znajduje się MSZ" - napisał wnuk Mołotowa.

Historia
80. rocznica marszu śmierci z KL Stutthof. 170 km w mrozie sięgającym poniżej 20 stopni
Materiał Promocyjny
Jaką Vitarą na różne tereny? Przewodnik po możliwościach Suzuki
Historia
Krzysztof Kowalski: Zabytkowy łut szczęścia
Historia
Samotny rejs przez Atlantyk
Historia
Narodziny Bizancjum
Materiał Promocyjny
Warta oferuje spersonalizowaną terapię onkologiczną
Historia
Muzeum rzezi wołyńskiej bez udziału państwa
Materiał Promocyjny
Psychologia natychmiastowej gratyfikacji w erze cyfrowej