Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 04.01.2008 22:11 Publikacja: 04.01.2008 18:11
Istotne znaczenie miało też wsparcie ogniowe udzielane im przez okręty. Wtedy to podczas ostrzału pozycji argentyńskich niszczyciel „Glamorgan” został trafiony pociskiem Exocet wystrzelonym z improwizowanej wyrzutni brzegowej, tracąc 13 ludzi. Ale pływał nadal.
Przed wschodem słońca Brytyjczycy wstrzymali działania zaczepne, by przeformować swoje siły i dać żołnierzom kilka godzin wypoczynku. Po zmierzchu bój rozgorzał na nowo. Obrona argentyńska została skruszona dwoma silnymi, koncentrycznymi atakami. W trakcie działań kilkakrotnie dochodziło do zażartej walki wręcz. 14 czerwca rano ostatnia rubież obrony została zdecydowanie przełamana. Argentyńczycy mieli dwa wyjścia – kapitulować lub bronić się w mieście. W tej sytuacji dowodzący działaniami na lądzie gen. Moore wysłał do argentyńskiego gubernatora gen. Mario Menendeza parlamentariusza z propozycją złożenia broni. Akt kapitulacji podpisano przed północą.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Pierwowzorem filmowego agenta J - 23 mógł być sowiecki agent Artur Ritter - Jastrzębski, ale równie dobrze James...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Ludzkie szczątki znaleźli na terenie zamkniętego kilka lat temu aresztu śledczego przy ul. Rakowieckiej w Warsza...
Ukradziony w czasie II wojny światowej przez niemieckich żołnierzy pierścień króla Zygmunta I Starego jest w nie...
Jednym z najsłynniejszych na świecie zabytków jest Regalskeppet, szwedzki okręt królewski Vasa, eksponowany w Sz...
Dla wikingów urządzanie się na Grenlandii było przedsięwzięciem na miarę kolonizacji Księżyca – już choćby z pow...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas