Fundacja Niezłomni informuje, że w Nowym Targu, zostały przeprowadzone prace poszukiwawczo-ekshumacyjne plutonowego Tadeusza Dymla ps. Srebrny, dowódcy oddziału partyzantki antykomunistycznej - "Wiarusy". W wyniku tych działań zostały odnalezione szczątki ludzkie noszące ślad postrzału w tył głowy.

Tadeusz Dymel (ur. 14 października 1914 r. w Castrop) w 1933 roku ukończył trzyletnią Szkołę Podoficerską Piechoty nr 1 w Koninie i odbywał służbę wojskową w 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu. Po wybuchu II Wojny Światowej brał udział w kampanii wrześniowej. Prowadził działalność konspiracyjną w szeregach ZWZ, AK, BCh, ROAK, Oddziale "Wiarusy". Był zastępca dowódcy kompanii "Zyndram" Batalionów Chłopskich, dowódcą Oddziału "Wiarusy". Oddział ten prowadził działania na terenie powiatów nowotarskiego, nowosądeckiego, limanowskiego i myślenickiego. Jak przypomina Wojciech Łuczak, prezes Fundacji Niezłomni, "Srebrny" zginął w obławie prowadzonej przez UB i KBW 21 października 1948 w Rabce.

W poniedziałek IPN poinformował zaś, że znalazł szczątki dwóch osób na przy ul. Namysłowskiej czyli terenie dawnego więzienia "Toledo" na warszawskiej Pradze. Być może to ofiary zbrodni komunistycznych. Jak przypomina IPN wiosną 2020 r. na tym terenie ujawniono trzy szkielety osób pogrzebanych w podobny sposób czyli bezpośrednio w ziemi, bez trumny.