Podczas inauguracji Targów w Arkadach Kubickiego ogłoszeni zostaną laureaci nagrody KLIO na najlepszą książkę historyczną. Kapituła nagrody pod przewodnictwem prof. Tomasza Szaroty dokona wyboru ze 130 nadesłanych książek w czterech kategoriach: autorskiej, monografii naukowych, edytorskiej i varsaviana.
Nominacje w kategorii autorskiej otrzymał Stanisław Jaczyński za książkę „Ocaleni od zagłady. Losy oficerów polskich ocalałych z masakry katyńskiej" (BELLONA), który próbuje ustalić przyczyny wyłączenia części polskich jeńców z transportów śmierci. Waldemar Łazuga za „Kalkulować... Polacy na szczytach c.k. monarchii" (Zysk i S-KA ), który opisuje kariery polityczne kilkudziesięciu Polaków w państwie Habsburgów. I Agnieszka Jaczyńska za „Sonderlaboratorium SS. Zamojszczyzna" (Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Lublinie).
A w kategorii monografii naukowych - Marta Cobel-Tokarska za „Bezludna wyspa, nora, grób. Wojenne kryjówki Żydów w okupowanej Polsce" (Instytut Pamięci Narodowej). Mariusz Wołos za „O Piłsudskim, Dmowskim i zamachu majowym. Dyplomacja sowiecka wobec Polski w okresie kryzysu politycznego 1925–1926" (Wydawnictwo Literackie), przedstawiająca zamach majowy w świetle odtajnionych materiałów sowieckich. Patryk Pleskot – za książkę Kłopotliwa panna „S". Postawy polityczne Zachodu wobec „Solidarności" na tle stosunków z PRL (1980–1989) (Instytut Pamięci Narodowej).
Czterodniowym targom spotkania z autorami, panele dyskusyjne, seminaria i wiele innych wydarzeń towarzyszących, m.in. dyskusja panelowa na temat książki Tomasza Sikorskiego i Marcina Kuleszy, Niezłomni w epoce fałszywych proroków. Środowisko „Tygodnika
Warszawskiego 1945–1948" i spotkania z Andrzejem Krzysztofem Kunertem (będzie podpisywał książkę