W miejscu tym prawdopodobnie pochowani są żołnierze podziemia niepodległościowego, w tym ofiary ubeckich obław. Być może uda się znaleźć i zidentyfikować szczątki m.in. Kazimierza Kamieńskiego ps. Huzar – dowódcy AK, Zrzeszenia WiN (stracony w 1953 r.), czy Aleksandra Rybnika ps. Jerzy – komendanta obwodu AK, obwodu WiN w Białymstoku (rozstrzelany w 1946 r.). Ale mogą znajdować się także szczątki rozstrzelanych tam po wojnie Niemców lub volksdeutschów, jak również zabitych jeszcze w czasie okupacji niemieckiej Cyganów.
Identyfikacja szczątków bojowników o niepodległość Polski jest możliwa dzięki temu, że od bliskich zabitych pobierany jest materiał DNA. W bazie jest już ponad 110 takich próbek. W czasie prac archeologicznych rodziny bliskich pomordowanych w białostockim więzieniu będą mogły oddać próbkę do badań DNA.
Bohaterów szukają też ?w Warszawie i Gdańsku
Instytut Pamięci Narodowej planuje w tym roku jeszcze kilka prac ekshumacyjnych. Zespół pod kierownictwem prof. Krzysztofa Szwagrzyka planuje przeprowadzenie trzeciego etapu prac ekshumacyjnych w kwaterze „Ł" warszawskiego Cmentarza Powązkowskiego. Chodzi o szczątki ok. 90 osób zakopanych pod ustawianymi w czasach PRL nagrobkami (na razie nie wiadomo, kiedy ruszą te badania).
Jeszcze w tym roku prof. Szwagrzyk chce rozpocząć wstępne badania kolejnych warszawskich miejsc potajemnych pochówków. Eksperci zbadają działkę znajdującą się przy Torze Wyścigów Konnych na Służewcu oraz na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej. Prawdopodobnie chowano tam ofiary egzekucji wykonywanych w więzieniu przy ul. Rakowieckiej do 1948 r.
IPN planuje też kontynuowanie prac związanych z poszukiwaniem szczątków Danuty Siedzikówny, ps. Inka, sanitariuszki ze szwadronów podległych Zygmuntowi Szendzielarzowi, ps. Łupaszka. Poszlaki wskazują, że jej zwłoki zostały zakopane na cmentarzu garnizonowym w Gdańsku. Być może w tym samym grobie są też zwłoki ppor. Feliksa Selmanowicza, ps. Zagończyk.