Spotkanie jak co roku odbędzie się przy ul. Piwnej 25 róg Zapiecek. Na tej kamienicy jest umieszczona pamiątkowa tablica na której wyryto napis: "Tu mieszkał w latach 1952-2000 Bronisław Geremek, współtwórca naszej wolności".
W spotkaniu, które odbędzie się o godz. 18 z inicjatywy Andrzeja Dysińskiego wezmą udział działacze Partii Demokratycznej m.in: Elżbieta Bińczycka, Anna Sporyszkiewicz, Andrzej Celiński, Tomasz Sakowski i Karol Kaczmarski.
Prof. Geremek urodził się 6 marca 1932 r. w Warszawie. W wieku ośmiu lat wraz z całą rodziną trafił do warszawskiego getta, skąd w 1943 r. uciekł. W 1954 r. ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 1956-58 odbył studia podyplomowe w Ecole Pratique des Hautes Etudes w Paryżu.
W 1989 r. został mianowany profesorem nadzwyczajnym. W latach 1950-68 był członkiem PZPR, z której wystąpił na znak protestu przeciwko inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację. W latach 70. Geremek stał się jedną z czołowych postaci polskiej opozycji demokratycznej.
Od 1980 r. był członkiem NSZZ "S", ekspertem Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r., a potem doradcą Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ "S" i Krajowej Komisji Porozumiewawczej NSZZ "S" w Gdańsku. W stanie wojennym internowany. Potem, w 1983 r. aresztowany przez władze komunistyczne, był oskarżony o prowadzenie nielegalnej działalności politycznej.