7 listopada odbędzie się VII kiermasz wydawnictw IPN. Znajdzie się na nim ponad 400 tytułów, w tym ponad 40 nowości – książki, albumy, czasopisma. Dla fanów gier dostępny będzie „Ogonek", dodatek do kultowej „Kolejki", puzzle z Marszałkiem Józefem Piłsudskim oraz dodruk popularnej gry „111"oraz „303". W czasie kiermaszu rozlosowane zostaną wydawnicze „białe kruki" IPN. kiermasz będzie interesujący także dla miłośników komiksów z powodu na duży wybór komiksów edukacyjnych oraz ich promocyjną cenę.
Kiermasz odbędzie się w warszawskim Centrum Edukacyjnym Przystanek Historia im. Janusza Kurtyki przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w godzinach 10 -18. Wstęp wolny.
Hity VII kiermaszu wydawnictw IPN to : „Ogonek", Zaplute karły reakcji. Polskie podziemie niepodległościowe 1944-1956, IPN Lublin, Hippiesi, kudłacze, chwasty. Hipisi w Polsce w latach 1967–1975, IPN Katowice Wydawnictwo LIBRON, Bo mnie tylko wolność interesuje... Wywiad-rzeka z Marianem Gołębiewskim, IPN Lublin, Roman Zambrowski 1909–1977. Studium z dziejów elity komunistycznej w Polsce, IPN Centrala, W służbie Boga i Polski. Komunistyczna bezpieka wobec kardynała Stefana Wyszyńskiego, IPN Kraków, Partyzanci „Lamparta". Historia IV batalionu 1 pułku Strzelców Podhalańskich AK, IPN Kraków, Epizody harcerskiej niepodległościowej konspiracji na ziemi krakowskiej (1944-1953). Wybór dokumentów, IPN Kraków, Studia nad wywiadem i kontrwywiadem Polski w XX wieku, IPN Szczecin, Od niepodległości do niepodległości. Historia Polski 1918–1989, wydanie III poprawione, IPN Centrala, Marzenia z betonu. Codzienność w latach siedemdziesiątych na Górnym Śląsku, IPN Katowice, „Nie jesteśmy całkiem zapomniani..." Listy Jadwigi i Bolesława Haberów z łagrów i zesłania w ZSRR z lat 1946–1955, IPN Centrala, Janusz Kurtyka. Rzeczypospolitej historyk i urzędnik, IPN Kraków, Wydawnictwo Arcana, Wrzesień pułkownika Maczka, IPN Rzeszów, Od kontrkultury do New Age. Wybrane zjawiska społeczno-kulturowe schyłku PRL i ich korzenie IPN Wrocław, Polityczne oczyszczanie gruntu. Zagłada polskich elit w Wielkopolsce (1939-1945), IPN Poznań, Śladami zbrodni stalinowskich w woj. białostockim, IPN Białystok, Zagłada dworów w woj. białostockim po 1939 r., IPN Białystok, Zagłada Żydów na polskiej prowincji, IPN Łódź, Bieszczady w Polsce Ludowej, IPN Rzeszów, Komiks w PRL, PRL w komiksie, IPN Rzeszów, Kobiety „na zakręcie" 1933-1989, IPN Wrocław, Wywózka. Deportacja mieszkańców Górnego Śląska do obozów pracy przymusowej w Związku Sowieckim w 1945 roku, IPN Katowice.