Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 14.04.2015 16:42 Publikacja: 14.04.2015 16:14
Foto: Flickr/gr33ndata
Komisja ta została powołana w poprzednim roku. Bada ona przypadki łamania praw człowieka w tym kraju w okresie od 1 lipca 1955 do 24 grudnia 2013 r. W skład Komisji wchodzi 15 członków, część z nich przyjechało do Polski.
- Wcześniej nasi eksperci gościli w Tunezji. Strona tunezyjska była zainteresowania m.in. lustracją, korzystaniem z archiwów, a także działalnością edukacyjną Instytutu - tłumaczy prezes IPN dr Łukasz Kamiński. W czerwcu 2014 roku uczestniczył on w Tunisie w międzynarodowej konferencji inaugurującej działalności Komisji Prawdy i Godności. Polscy eksperci uczestniczyli też w seminariach międzynarodowe w Tunisie, gdzie mówili o dyktaturze komunistycznej w Polsce, polskim doświadczeniu transformacyjnym, rozrachunku z przeszłością, roli lustracji i dostępu do archiwów w państwie demokratycznym.
To, co stworzył inżynier budujący układ scalony będący „sercem” telefonu komórkowego, to prawdziwe arcydzieło. To genialne ułożenie i połączenie tysięcy elementów!
W panteonie chrześcijańskich świętych jest wiele osób, które można podziwiać jako wzór wielkiej odwagi, wiary i człowieczeństwa. Paradoksalnie z tego grona najbardziej znany jest święty, o którego życiu prawie nikt nic nie wie. Wspominamy go 6 grudnia, choć rzadko w kontekście religijnym. Znają go bowiem nie tylko chrześcijanie, ale dzięki komercjalizacji świąt Bożego Narodzenia także wyznawcy innych religii oraz ateiści. W Polsce wie o nim każde dziecko, choć jeszcze dwa wieki temu nie miał nic wspólnego ze świętami.
Coś, co dziś nazywamy mediami, a wcześniej należałoby nazwać świadomym i celowym poszerzaniem zasięgu komunikacji, wkroczyło w sferę wojny w momencie, kiedy narodziła się kategoria narracji.
Akty nieposłuszeństwa armii zdarzały się od najdawniejszych czasów. W historię buntów wpisały się także siły zbrojne carstwa moskiewskiego. Za mieszanie się do polityki strzelcy zapłacili straszliwą cenę.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
85 lat temu Armia Czerwona zaatakowała Finlandię. Był to kolejny krok w realizacji tajnego protokołu dodatkowego do paktu Ribbentrop-Mołotow, który skazywał sześć suwerennych państw na utratę niepodległości.
Walka prezydenta z parlamentem i rządem ma wielkie poparcie społeczne. Niedługo się okaże, czy nie skończy się ona powrotem do dyktatury.
Afryka kojarzyła się z epidemiami. Teraz na całym kontynencie, zamieszkanym przez 1,3 miliarda ludzi, ofiar śmiertelnych koronawirusa jest tyle co w 8-milionowej Szwajcarii, która jak na Europę Zachodnią poradziła sobie z zarazą całkiem nieźle.
- Epidemia, z którą mamy do czynienia teraz, nie da się z niczym porównać, pod względem gospodarczym, politycznym i społecznym - mówi rp.pl były minister spraw zagranicznych Tunezji. Ma 84 lata, gdy był dzieckiem, pojawiła się cholera.
Prezydent Turcji spotkał się z prezydentem Tunezji w czasie niespodziewanej wizyty w Tunisie. Rozmawiano o konflikcie w sąsiedniej Libii.
W dwóch atakach na policjantów w Tunisie zginęły co najmniej dwie osoby, a kilka zostało rannych.
Ludwik IX, ostatni francuski król, który organizował wyprawy krzyżowe, nie zmarł w Tunisie z powodu dżumy lub dyzenterii, jak zwykło się uważać, ale z powodu szkorbutu - twierdzą naukowcy z międzynarodowego zespołu, kierowanego przez znanego francuskiego patologa sądowego Philippe'a Charliera,
Przywódcy państw tworzących Ligę Arabską zgodnie potępiają decyzję USA o uznaniu suwerenności Izraela nad Wzgórzami Golan. Wzgórza Golan są okupowane przez Izrael od wojny sześciodniowej w 1967 roku, ale społeczność międzynarodowa nie uznała ich aneksji przez Izrael w 1981 roku.
Kleopatra Selene z woli Rzymu została królową Mauretanii. Jej grobowiec do dziś znajduje się nieopodal miasta Szerszel w Algierii.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas