Aktualizacja: 24.11.2017 20:07 Publikacja: 23.11.2017 18:51
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Lokaj
O takiej możliwości poinformował wicepremier prof. Piotr Gliński, szef resortu kultury, przy okazji podsumowania dwóch lat swoich rządów. Jego zdaniem taka placówka mogłaby być usytuowana w Nowym Jorku „niedaleko Piątej Alei" – to ścisłe centrum tego miasta. Na razie jednak nie są znane szczegóły projektu.
Ministerstwo nie odpowiedziało nam na pytanie, kiedy placówka może ruszyć, w którym miejscu zostanie zlokalizowana, a także jaki będzie jej budżet. Biuro prasowe resortu poinformowało nas jedynie, że na razie trwają prace koncepcyjne, a są one „jeszcze na bardzo wczesnym etapie".
Dążenie do dokonania czegoś przed innymi leży w ludzkiej naturze: jako pierwszy dotrzeć na biegun, do źródła Nilu, opłynąć pod żaglami samotnie glob ziemski bez zawijania do portu, przepłynąć wpław kanał La Manche, zjechać na nartach z Mount Everestu…
Kolaboracja jest słowem o wydźwięku wybitnie negatywnym. Kojarzona jest niemal wyłącznie ze zdradą. Jako wzór takiej haniebnej postawy stawia się państwo Vichy pod kierownictwem marszałka Philippe’a Pétaina i premiera Pierre’a Lavala.
Do trzech lat więzienia grozi mieszkańcowi Częstochowy, który zaprzeczał zbrodniom popełnionym przez Niemców w obozach koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau oraz na Majdanku.
Już opadł kurz po tegorocznej paraolimpiadzie w Paryżu, buchalterzy posegregowali medale według kolorów, obliczyli, jaki statystycznie nakład finansowy przypada na jeden medal, osłabło też zainteresowanie sekundami w wyścigach i centymetrami w rzutach. Można więc zachować się „niesportowo” i zadać pytanie: od jak dawna osoby niepełnosprawne traktowane są po ludzku?
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
W 1939 r. granica między walką prowadzoną przez regularne Wojsko Polskie a partyzantką tworzoną przez żołnierzy z rozbitych, odciętych bądź „zabłąkanych” oddziałów była bardzo płynna. Wojnę szarpaną przeciwko Niemcom rozpoczął nie tylko major Henryk Dobrzański „Hubal”.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Minister sprawiedliwości Adam Bodnar opublikował w mediach społecznościowych wpis, będący podsumowaniem trwających śledztw i zarzutów wobec przedstawicieli poprzedniej władzy oraz instytucji państwowych. To odpowiedź na krytyczne uwagi premiera Donalda Tuska, który wyraził niezadowolenie z tempa działań wymierzonych w osoby odpowiedzialne za nadużycia w czasach rządów PiS.
Sędzia Ewa Malinowska z Sądu Okręgowego w Warszawie otrzymała od ministra sprawiedliwości Adama Bodnara Odznakę Honorową za Zasługi dla Wymiaru Sprawiedliwości.
Chleba i rozliczeń. A wobec rosnących cen masła, tego drugiego nawet więcej. Widzieliśmy to już w USA: roztaczano wizję Donalda Trumpa wyprowadzanego w kajdankach, podczas gdy polityczny Święty Graal leżał zupełnie gdzieś indziej.
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego na polecenie prokuratury przeszukiwali obiekty fundacji Lux Veritatis, której prezesem jest o. Tadeusz Rydzyk - informuje w czwartek rzecznik prasowy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jacek Dobrzyński.
Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL i minister obrony narodowej, był pytany w Sejmie m.in. o wieczorny wpis Donalda Tuska dotyczący rozliczeń przedstawicieli poprzedniej ekipy rządzącej.
Będziemy musieli wspiąć się ponad tradycyjne podziały i pamiętać o tym, że od nas zależy bezpieczeństwo całego kontynentu - mówił w czasie spotkania z szefową PE Robertą Metsolą w Warszawie premier Donald Tusk.
Po wyborach kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej miało celowo opóźniać prace nad rozporządzeniami do ustawy o obronie ojczyzny - wynika z informacji RMF FM, które powołuje się na pragnących zachować anonimowość urzędników Departamentu Prawnego MON.
Niczego nikomu nie zabieramy - mówiła w rozmowie z RMF FM minister zdrowia Izabela Leszczyna pytana o to, co resort zdrowia zaproponuje pacjentom po tym, jak w grudniu skończy się pilotażowy program badań profilaktycznych 40 plus.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas