Kornel Morawiecki na patrona w KPRM

Polski Instytut Praw Głuchych apeluje do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o nadanie sali tego urzędu imienia Kornela Morawieckiego.

Aktualizacja: 22.08.2021 10:46 Publikacja: 22.08.2021 10:00

Kornel Morawiecki

Kornel Morawiecki

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Wniosek taki został skierowany do szefa Kancelarii Rady Ministrów Michała Dworczyka. Inicjatorem i pomysłodawcą wniosku jest Daniel Kowalski, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Polski Instytut Praw Głuchych, który przygotował go wspólnie z zarządem stowarzyszenia.

Autorzy uzasadniają taką propozycją faktem, że Kornel Morawiecki był jednym z działaczy demokracji demokratycznej w czasach PRL i twórcą Solidarności Walczącej. „Swoją piękną bohaterską kartą wpisał się na trwale do najnowszej historii naszego kraju" – napisali przedstawiciele Polskiego Instytutu Praw Głuchych. „Swoją prośbę uzasadniamy tym, iż Pan Marszałek Senior Sejmu RP VIII kadencji Dr Kornel Morawiecki posiadał piękny dorobek w działalności opozycyjnej przeciwko dyktaturze komunistycznej, zawsze kierował się miłością do kraju, walcząc o suwerenność i niepodległość naszej ukochanej ojczyzny oddając się służbie państwu i społeczeństwu, całe swoje życie poświęcił ojczyźnie będąc wielkim patriotą broniąc niepodległości, suwerenności i racji stanu oraz prawdy historycznej" (pisownia oryginalna – dop. red.).

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Historia
Zaprzeczał zbrodniom nazistów. Prokurator skierował akt oskarżenia
Historia
Krzysztof Kowalski: Kurz igrzysk paraolimpijskich opadł. Jak w przeszłości traktowano osoby niepełnosprawne
Historia
Kim byli pierwsi polscy partyzanci?
Historia
Generalne Gubernatorstwo – kolonialne zaplecze Niemiec
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Historia
Tysiąc lat polskiej uczty