Kierował on odrodzoną wspólnotą bobowską przez ponad 50 lat – zdołał ufundować szereg synagog, szkół dla chłopców i dziewcząt oraz jesziw nawiązujących tradycją do tych działających przed wojną w Galicji.
Kiedy w 2000 r. zmarł rabin Szlomo, następcą został jego najstarszy syn Naftali Cwi Halberstam (1931 – 2005), a na młodszego rabina wybrano młodszego syna zmarłego cadyka – Bencjona Arje Lejbusza Halberstama (ur. 1955 r.). Po śmierci Naftalego Cwi wśród chasydów bobowskich rozgorzał spór. Część z nich obwołała swoim przywódcą jego młodszego brata Bencjona Arje Lejbusza. Inni za następców uznali jego zięciów: Mordechaja Dawida Ungera za przywódcę (admor), a Jehoszuę Rubina za przewodniczącego sądu (Av Beit Din). Obie grupy uważają, że to ich przywódca jest jedynym spadkobiercą Bobower Rebe. Spór trafił do sądu żydowskiego.
Zanim jednak zapadnie wyrok, rabi Bencjon Arje Lejbusz urzęduje w głównej synagodze przy 48 Ulicy, a rabi Mordechaj Dawid i jego zwolennicy tymczasowo zbierają się w tygodniu w synagogach prz 49 i 14 Ulicy (w dawnym budynku szkoły Bejt Jakow), a w szabaty w budynku Bejt Jakow przy 45 Ulicy.Obecnie zwolennicy dynastii z Bobowej to podobno druga co do wielkości, obok zwolenników Satmar, grupa chasydzka w USA i jedna z większych na świecie. Mieszkają oni również w Monsey (Nowy Jork), Miami, Montrealu, Toronto, Antwerpii i Londynie oraz w Izraelu: w Jerozolimie, Bnej Brak, Aszdodzie.
W Bobowej po jej dawnych żydowskich mieszkańcach pozostał położony na wzgórzu cmentarz z ponad 200 macewami i ohelem cadyka Szlomo ben Meira Natana Halberstama. Ocalała również synagoga, którą przez lata remontowano. W lipcu 2003 r. odbyła się uroczystość jej otwarcia, w której wzięło udział około 100 chasydów bobowskich z USA, Londynu i Izraela. Ze względu na zły stan zdrowia na uroczystość nie mógł przybyć cadyk Naftali Cwi Halberstam.
W jego imieniu przemówienie wygłosił zięć Jehoszua Rubin. Po raz pierwszy od II wojny światowej odbyło się tam nabożeństwo, na które zaproszono kantora, słynnego w świecie Benziona Millera. Obecnie synagoga pełni funkcje muzealne, ale jest też czynnym miejscem kultu, w którym nabożeństwa odbywają się sporadycznie podczas pielgrzymek chasydów do grobu założyciela dworu bobowskiego.