[srodtytul]***[/srodtytul]
[b]Kanadyjczyk[/b] w brytyjskim battle dress
Umundurowanie i uzbrojenie żołnierzy kanadyjskich było w zasadzie identyczne jak w armii brytyjskiej. W 1939 roku zaadoptowano komplet zwany battle dress (BD) – wierną kopię angielskiego. Uniform ten, wprowadzony w drugiej połowie lat 30., miał zastąpić używany dotychczas tzw. service dress – klasyczny mundur, sięgający początków XX wieku. BD miał zapewniać większy komfort użytkownikom, także tym, którzy stanowili załogi wozów bojowych.
Najbardziej charakterystyczna była sukienna (produkowano także bawełniane), krótka kurtka z wykładanym kołnierzem, zapinana na guziki, z naramiennikami i dwiema naszytymi z przodu kieszeniami. Do spodni stosowano parciane owijacze. W czasie desantu pod Dieppe kanadyjscy żołnierze używali angielskich hełmów Mk II, identycznych jak pierwszowojenne Mk I, ale z odmiennym fasunkiem (części niemetalowe). Wszystkie elementy umundurowania, wyposażenia oraz broń strzelecką produkowano w Kanadzie, stąd niekiedy różniły się one od pierwowzoru drobnymi detalami. Standardowym karabinem pozostawał SMLE No. 1 Mk III* kal. 7,7 mm, zastąpiony z czasem przez SMLE No. 4 Mk I.
Desant pod Dieppe stanowił debiut angielskiego czołgu Mk IV Churchill, klasyfikowanego jako czołg piechoty. Miał stanowić następcę matildy, silnie opancerzonego wozu bojowego i jednego z najgroźniejszych przeciwników Panzerwaffe w początkowym okresie wojny. Prace nad nim trwały od 1939 roku, a seryjna produkcja ruszyła dwa lata później, chociaż pełną sprawność bojową osiągnął dopiero w 1942 roku, po wyeliminowaniu licznych usterek i wymianie szeregu podzespołów. Pierwsza wersja uzbrojona została w 76,2-mm haubicę zamontowaną w kadłubie i 40-mm (2-funtowa) armatę umieszczoną w obrotowej wieży. W kolejnych dwóch zrezygnowano z haubicy (w jej miejsce wstawiono kaem), a 2-funtówkę zastąpiono armatą 6-funtową (57mm). Te trzy pierwsze wersje wzięły właśnie udział w walkach na francuskim wybrzeżu.