Etiudy o młodych bohaterach

Muzeum Historii Polski i Fundacja Banku Zachodniego WBK ogłosiły konkurs edukacyjno-filmowy „Rówieśnicy” skierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych

Publikacja: 27.01.2011 20:28

www.edukacja.muzhp.pl

www.edukacja.muzhp.pl

Foto: materiały prasowe

Nastoletni uczestnicy muszą odnaleźć i opisać swoich rówieśników walczących o niepodległość państwa, nie zgadzających się na narzuconą rzeczywistość lub biorących udział w niezależnej działalności kulturalnej w latach 1945 – 1989. Na podstawie nagrodzonych prac powstaną etiudy filmowe.

Bohaterami mogą być zarówno pojedyncze osoby, jak i młodzież występująca w grupie np. klasa, grupa spontanicznie zrzeszona, czy drużyna harcerska.

Uczestnikiem może być zespół maksymalnie 3-osobowy koordynowany przez opiekuna (nauczyciel, drużynowy czy inna pełnoletnia osoba).

[ramka] [b]Terminarz:[/b]

Zespoły zgłaszają chęć wzięcia udziału w projekcie, przesyłając do organizatora (mailem, faksem lub pocztą) wypełniony kwestionariusz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie [link=http://www.edukacja.muzhp.pl]www.edukacja.muzhp.pl[/link] w nieprzekraczalnym terminie do 30 marca 2011 r.

[b]Projekt składa się z trzech etapów: [/b]

I etap – napisanie pracy o wybranym bohaterze i przeprowadzenie akcji promującej tę postać w swoim środowisku lokalnym (do maja 2011).

II etap – warsztaty filmowe, na które zostają zaproszeni laureaci I etapu – autorzy sześciu najlepszych projektów, realizowane we współpracy z Łódzką Szkołą Filmową (PWSFTiT im. L. Schillera). Efektem finalnym warsztatów będzie etiuda filmowa związana z bohaterem pracy konkursowej (czerwiec-październik 2011).

III etap – pokaz etiud i finał projektu (listopad 2011).

[/ramka]

Historia
Obżarstwo, czyli gastronomiczne alleluja!
Historia
Jak Wielkanoc świętowali nasi przodkowie?
Historia
Krzyż pański z wielkanocną datą
Historia
Wołyń, nasz problem. To test sprawczości państwa polskiego
Historia
Ekshumacje w Puźnikach. Po raz pierwszy wykorzystamy nowe narzędzie genetyczne