Reklama
Rozwiń

Ukryty skarb „Solidarności”

Ćwierć wieku po upadku komunizmu Centrum Myśli Jana Pawła II chce przypomnieć, czym była i nadal jest idea solidarności. Z początkiem marca rusza akcja „Skarb Solidarności".

Publikacja: 24.02.2014 02:00

Ukryty skarb „Solidarności”

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek

Program skierowany jest właściwie do wszystkich: studentów, doktorantów i osób pracujących. Akcja podzielona jest na kilka etapów i przewiduje między innymi spotkania z ekspertami, pracę nad podręcznikiem i udział w międzynarodowej konferencji w Brukseli.

Przez najbliższe pół roku dziesięć osób wybranych spośród tych, które wezmą udział w rekrutacji, będzie spotykać się z polskimi i zagranicznymi ekspertami: socjologami prof. Zdzisławem Krasnodębskim i prof. Ireneuszem Krzemińskim, filozofami prof. Czesławem Porębskim i prof. Zbigniewem Stawrowskim, historykiem dr. Dariuszem Gawinem,  a także prof. Danielem Philpottem, pionierem badań nad rolą religii w pojednaniu międzyludzkim, czy prof. Andrea Bartolim, który ostatnie trzy dekady spędził, prowadząc projekty pokojowe na całym świecie. O idei solidarności najlepiej zaś opowiedzą jej praktycy, dziś często zapomniani, tacy jak Jerzy Wieteszka, fotograf „Solidarności", i Grzegorz Popielczyk, przywódca NSZZ „Solidarność" z Żyrardowa.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Historia
Jakie tajemnice skrywa jeszcze więzienie przy Rakowieckiej w Warszawie
Historia
Zrabowany pierścień króla Zygmunta Starego w niemieckich rękach
Historia
Lądowa epopeja żaglowca Vasa
Historia
Wikingowie: w poszukiwaniu nowego domu
Historia
07 potyka się o własne nogi. Odtajnione akta ujawniły nieznane fakty o porwaniu Bohdana Piaseckiego