Aktualizacja: 11.02.2015 17:54 Publikacja: 11.02.2015 16:09
Foto: Jakub Cegieła
Pomnik "Czterech śpiących" na czas budowy drugiej linii metra trafił do magazynu. Według uchwały z 2011 r. powinien wrócić na warszawską Pragę. Lokalny PiS stara się jednak, by go stamtąd przenieść w mniej eksponowane miejsce.
Decyzja należy do radnych rządzącej Warszawą PO. Jak informowaliśmy wielokrotnie na naszych łamach czołowi politycy tej partii w stolicy, są zgodni, że pomnik wrócić nie może. Potwierdza to w rozmowie z nami prezydent Gronkiewicz-Waltz.
W dniach 4–11 lutego 1945 r. Roosevelt, Churchill i Stalin zdecydowali m.in. o tym, że ZSRR otrzymał „zwierzchnictwo” nad Polską i jedną trzecią Niemiec. Nasz kraj utracił też Kresy Wschodnie na rzecz Związku Radzieckiego.
Każdy, kto jadąc do Waszyngtonu, spodziewa się ujrzeć monumentalną rezydencję najpotężniejszego człowieka na świecie, jest zawiedziony jej rozmiarami.
Zdjęcia paparazzi z ostatniej publicznej egzekucji we Francji spowodowały, że władze zrezygnowały z tej metody karania przestępców. Pokaz miał działać odstraszająco, a był jedynie rozrywką dla gawiedzi.
W czasie II wojny światowej, gdy Związek Radziecki stał się sojusznikiem aliantów przeciwko III Rzeszy, uruchomiono gigantyczny projekt ALSIB w celu dostarczenia z Alaski do ZSRR amerykańskich samolotów przeznaczonych na front.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
W kultowym serialu z czasów PRL Jacek Zajdler grał rolę charyzmatycznego przywódcy bandy Karioki. W prawdziwym świecie aktor wspierał antykomunistyczną opozycję. Z pobudek moralnych, bo polityką się nie interesował.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Ministerstwo Obrony Narodowej ujawniło koszt godziny lotu samolotów bojowych Sił Powietrznych. Wiadomo, która maszyna jest najtańsza.
Po tym, jak Stany Zjednoczone wstrzymały dzielenie się z Ukrainą danymi wywiadu pojawiły się doniesienia, że Ukraina nie może już korzystać z systemów HIMARS. Czy polskie wyrzutnie artylerii rakietowej są bezpieczne? Głos na ten temat zabrał wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk (PO).
Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej na Podkarpaciu zamknęło się dla zwiedzających. Powodem są problemy finansowe, w tym małe dofinansowanie z MSWiA.
Kłopoty kampanii Karola Nawrockiego, rosnące poparcie Konfederacji oraz wpływ spraw międzynarodowych na wybory prezydenckie – to główne wątki nowego odcinka podcastu „Polityczne Michałki” z udziałem Michała Szułdrzyńskiego i Michała Kolanki.
Mniej niż co trzeci Polak jest zadowolony z dotychczasowych działań rządu Donalda Tuska - wynika z najnowszego sondażu. Większość Polaków jest niezadowolona, w tym co trzeci - zdecydowanie.
Licytacja polityków chcących pozbawić niepracujących Ukraińców prawa do 800+ niepostrzeżenie otwarła drzwi do wprowadzenia warunkowości wypłat z tego programu. I bardzo dobrze.
Premier Donald Tusk poinformował w mediach społecznościowych, że rezygnacja została przyjęta. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej nie napisał jednak, o kogo chodzi. Jak potwierdziliśmy w KPRM, stanowisko straciła Agnieszka Kwiatkowska-Gurdak, dotychczasowa szefowa CBA. Obowiązki szefa CBA będzie wykonywał Tomasz Strzelczyk.
W najnowszym sondażu Ipsos dla programu „19:30” i TVP Info, Prawo i Sprawiedliwość wysunęło się na pozycję samodzielnego lidera.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas