Aktualizacja: 11.01.2016 13:09 Publikacja: 11.01.2016 12:28
Czasy świetności - z lewej, w dresie i pantoflach, Leonid Breżniew
Foto: www.youtube.com
Leonid Breżniew na pokładzie, w drodze do komunizmu
Foto: www.youtube.com
Tyle zostało z "Burewiestnika"
Foto: www.youtube.com
Zmarły w 1982 roku przywódca ZSRR uwielbiał pływać po Morzu Czarnym na pokładzie niewielkiego statku „Burewiestnik".
„Rzeczywiście, kiedyś był to osobisty jacht sekretarza generalnego KPZR" – poinformowali w odeskim porcie ukraińską agencję UNIAN.
W dniach 4–11 lutego 1945 r. Roosevelt, Churchill i Stalin zdecydowali m.in. o tym, że ZSRR otrzymał „zwierzchnictwo” nad Polską i jedną trzecią Niemiec. Nasz kraj utracił też Kresy Wschodnie na rzecz Związku Radzieckiego.
Każdy, kto jadąc do Waszyngtonu, spodziewa się ujrzeć monumentalną rezydencję najpotężniejszego człowieka na świecie, jest zawiedziony jej rozmiarami.
Zdjęcia paparazzi z ostatniej publicznej egzekucji we Francji spowodowały, że władze zrezygnowały z tej metody karania przestępców. Pokaz miał działać odstraszająco, a był jedynie rozrywką dla gawiedzi.
W czasie II wojny światowej, gdy Związek Radziecki stał się sojusznikiem aliantów przeciwko III Rzeszy, uruchomiono gigantyczny projekt ALSIB w celu dostarczenia z Alaski do ZSRR amerykańskich samolotów przeznaczonych na front.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
W kultowym serialu z czasów PRL Jacek Zajdler grał rolę charyzmatycznego przywódcy bandy Karioki. W prawdziwym świecie aktor wspierał antykomunistyczną opozycję. Z pobudek moralnych, bo polityką się nie interesował.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Gdyby wojsko rosyjskie otrzymało rozkaz trafienia pociskiem rakietowym kolumny prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, wykonałoby zadanie - oświadczył były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, odnosząc się do uderzenia rakiety, która eksplodowała podczas wizyty Zełenskiego i premiera Grecji w Odessie.
Do rosyjskiego ataku na Odessę doszło w czasie, gdy w mieście przebywali prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski i premier Grecji, Kyriakos Mitsotakis.
Rosja przeprowadziła w nocy atak z użyciem dronów-kamikadze na Ukrainę - informują ukraińskie władze.
Rosjanie bombardują dronami ukraińskie miasta, Ukraińcy są jednak górą zarówno w powietrzu, jak i na morzu.
Według informacji dowódcy ukraińskiej armii, gen. Walerija Załużnego, Rosjanie atakowali Ukrainę 158 dronów i różnych rakiet w co najmniej czterech falach ataku. Ponad 110 obiektów Ukraińcom udało się zestrzelić, ale około 40 trafiło w różne cele.
Rosjanie przepuścili kolejny atak na Odessę. Uszkodzono między innymi Odeskie Muzeum Sztuki mieszczące się w XIX-wiecznym Pałacu Potockich. Budynek znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, razem z całym odeskim Starym Miastem.
Jedna osoba została ranna, a infrastruktura portowa została poważnie uszkodzona w wyniku nocnego ataku rakietowego oraz z użyciem dronów Rosjan na Odessę - podała ukraińska armia.
Część rosyjskiego drona spadła na terytorium Rumunii w czasie rosyjskiego ataku powietrznego na cele w obwodzie odeskim, do którego doszło 4 września - oświadczył minister obrony Rumunii, Angel Tilvar, w rozmowie z Antena 3 CNN.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas