Aktualizacja: 15.06.2017 17:59 Publikacja: 15.06.2017 17:49
Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik
Na to, że taki opis obozu w Auschwitz jest niezgodny z prawdą zwrócił uwagę zastępca redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" Michał Szułdrzyński.
W sprawie treści artykułu interweniowali też przedstawiciele Muzeum Auschwitz:
W panteonie chrześcijańskich świętych jest wiele osób, które można podziwiać jako wzór wielkiej odwagi, wiary i człowieczeństwa. Paradoksalnie z tego grona najbardziej znany jest święty, o którego życiu prawie nikt nic nie wie. Wspominamy go 6 grudnia, choć rzadko w kontekście religijnym. Znają go bowiem nie tylko chrześcijanie, ale dzięki komercjalizacji świąt Bożego Narodzenia także wyznawcy innych religii oraz ateiści. W Polsce wie o nim każde dziecko, choć jeszcze dwa wieki temu nie miał nic wspólnego ze świętami.
Coś, co dziś nazywamy mediami, a wcześniej należałoby nazwać świadomym i celowym poszerzaniem zasięgu komunikacji, wkroczyło w sferę wojny w momencie, kiedy narodziła się kategoria narracji.
Akty nieposłuszeństwa armii zdarzały się od najdawniejszych czasów. W historię buntów wpisały się także siły zbrojne carstwa moskiewskiego. Za mieszanie się do polityki strzelcy zapłacili straszliwą cenę.
85 lat temu Armia Czerwona zaatakowała Finlandię. Był to kolejny krok w realizacji tajnego protokołu dodatkowego do paktu Ribbentrop-Mołotow, który skazywał sześć suwerennych państw na utratę niepodległości.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Drewniana noga, czarna opaska na wybitym oku, żelazny hak zamiast dłoni, nóż w zębach, laski dynamitu wplecione w brodę, w jednej ręce pistolet, w drugiej kordelas i do abordażu!...
Każdy, kto podróżował po Gruzji, wie, jak dumni są mieszkańcy tego kraju ze swojego alfabetu.
Władze na Nowogrodzkiej dość śmiało otwierają te wszystkie fronty, nie dbając o to, by któreś z nich, może poza wyborem RPO, zwinąć. Niektóre z tych sporów wywołali sami koalicjanci, ale centrum decyzyjne jest gdzie indziej – ocenia Michał Kolanko w podcaście „Polityczne Michałki”.
- W obozie władzy na powrocie Donalda Tuska mogą zyskać: Jarosław Kaczyński, bo były premier to konkurent wagi ciężkiej; Jacek Kurski, bo może wylewać na Tuska kolejne hektolitry gnojówki oraz Mateusz Morawiecki, bo PiS nie zagra o umiarkowanych wyborców za pomocą takich polityków jak Marek Suski – mówi Michał Szułdrzyński.
Jest poczucie, że w PiS morale przez ostatnie miesiące spadły. Że nie ma śladu po tej krótkotrwałej euforii, która była po wyborach prezydenckich – mówią Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński w podcaście „Polityczne Michałki”.
Koalicja Polska-PSL wzmocniła się o dwóch znanych polityków, a kolejne transfery mogą scementować zapowiadany przez Władysława Kosiniaka-Kamysza plan budowy nowej chadecji. – To ma być alternatywa zarówno dla PO jak i wszystkich innych podmiotów na opozycji, także Hołowni – mówią Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński w cotygodniowym podsumowaniu najważniejszych wydarzeń politycznych.
Politycy prawicy zdają się odcinać kupony od kolejnych miesięcy u władzy w sojuszu ze sporą częścią biskupów, nie martwiąc się o to, jakie konsekwencje ten sojusz będzie miał dla Kościoła.
Jarosław Kaczyński zdaje obie sprawę, że PiS jako partia wymaga wstrząsu wewnętrznego, zmiany w strukturach, zmiany podejścia niektórych polityków i działaczy lokalnych. Władze partii są też niezadowolone z wyników wyborów w Rzeszowie – tak doniesienia o planowanej rekonstrukcji rządu komentują Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński.
Hamas atakuje cywili w Izraelu. Izraelczyków chroni Żelazna Kopuła, a lotnictwo niszczy infrastrukturę Hamasu. Jak o tym piszą media? Czy możliwy jest obiektywny przekaz?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas