Aktualizacja: 22.09.2017 15:29 Publikacja: 21.09.2017 18:38
Zdaniem dr. Polloka w Auschwitz po wojnie działał jeden z polskich obozów koncentracyjnych.
Foto: shutterstock
„Norwegię opanowali polscy złodzieje. Ich specjalnością są kradzieże łodzi motorowych i silników, których setki znikają rocznie z bezpiecznych dotąd przystani" – głosi jeden z artykułów w portalu Silesia-Schlesien.com. Jako autorzy występują dwaj byli dziennikarze „Życia Warszawy". I rzeczywiście artykuł ukazał się w tej gazecie, tyle że jedenaście lat temu. Na portalu Silesia-Schlesien.com nieco go odświeżono. „2004" przerobiono na „2014", a „2005" na „2015".
To niejedyny tekst tego typu tekst. „Nikt nie ma skutecznej recepty, jak zwalczyć plagę kradzieży na pograniczu polsko-niemieckim" – brzmi treść innego artykułu. Tym razem to kopia tekstu z „Rzeczpospolitej" sprzed trzech lat, też z drobną poprawką. Dodano jednoznaczny tytuł, że złodziejami są wyłącznie Polacy.
Spacer nadmorską plażą, nie tylko nad Bałtykiem, to okazja do wchłonięcia pokaźnej porcji jodu. Ale nie tylko – to także szansa na napotkanie materialnych śladów przeszłości, bliższej i dalszej, sprzed dekad i sprzed stuleci.
50 lat temu Jacek Pałkiewicz, późniejszy odkrywca źródła Amazonki, zyskał światowy rozgłos, pokonując Ocean Atlantycki w roli dobrowolnego rozbitka. W annałach historii żeglugi wyprawa została odnotowana jako pionierska. To 44-dniowe doświadczenie wykorzystali badacze z NASA zainteresowani problematyką izolacji i granic ludzkiej wytrzymałości.
17 stycznia 395 r. cesarz Teodozjusz Wielki oficjalnie podzielił Imperium Rzymskie na dwie niezależne od siebie części. Wschodnią, ze stolicą w Konstantynopolu, przekazał pod władanie swojemu starszemu synowi, 17-letniemu Arkadiuszowi. Łacińska część zachodnia miała pozostać pod panowaniem młodszego syna, 11-letniego Honoriusza.
Ministerstwo Kultury wycofało się z współprowadzenia i dofinansowania chełmskiego muzeum rzezi wołyńskiej. Władze samorządowe idą do sądu.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Politycy i światowi przywódcy nie zostaną zaproszeni do wygłoszenia przemówień z okazji 80. rocznicy wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Przedsiębiorcom bardzo nie podoba się projekt zmian w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego autorstwa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Uważają, że ministra Agnieszka Dziemianowicz-Bąk próbuje samowolnie zmienić reguły funkcjonowania RDS tak, by ograniczyć reprezentację organizacji pracodawców, a ministrowi rodziny przyznać nadzwyczajne kompetencje. Jest już apel Rzecznika MŚP do premiera Donalda Tuska o zablokowanie tych zmian.
Zmiany w zakresie edukacji zdrowotnej i lekcji religii pokazują, że politycy nadal wywracają edukacyjny stolik i wciąż mają ogromny wpływ na to, czego dzieci będą się w szkole uczyły. Czy jest więc sens robienie dużej reformy edukacji?
Trwają dyskusje jak finansować rozwój infrastruktury transportowej w UE. Ministerstwo Infrastruktury ma skrystalizowane poglądy na potrzeby Polski.
Ze 100 zł do 233 zł, czyli 5 proc. minimalnej pensji, wzrośnie wartość znalezionych pieniędzy, które obejmie prawny obowiązek oddania ich znalazcy lub staroście. Rzeczy znalezione dłużej mają być przechowywane na lotniskach.
Największe związki sportowe zamówiły opinie, z których wynika, że niewykonalne jest zarządzenie ministra sportu Sławomira Nitrasa, wymagające od nich publikowania m.in. szczegółów umów ze sponsorami – dowiedziała się „Rzeczpospolita”
Projekt ustawy, wprowadzający zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych w godzinach nocnych utknął w zespole, który zajmuje się programowaniem prac rządu. Obecnie nie ma zielonego światła, by procedować go dalej - podaje RMF FM.
Prawie 230 uczestników, w tym dzieci z domów dziecka i seniorzy, wzięło udział w sześciu trzydniowych wycieczkach krajoznawczo-edukacyjnych na Dolny Śląsk w ramach projektu „Turystyka - bez barier”, zrealizowanego przez Polską Izbę Turystyki na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.
- Panu ministrowi obejmującemu funkcję gratuluje nominacji. To ważne zadanie, które pan na siebie przyjmuje, dlatego że Polska nauka od wielu, wielu lat wymaga poważnego wsparcia - mówił w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda, powołując Marcina Kulaska na stanowisko ministra nauki i szkolnictwa wyższego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas