Aktualizacja: 28.09.2017 15:15 Publikacja: 28.09.2017 10:54
Foto: Wikimedia Commons
Chodzi o pasażerów statku St. Louis, którzy szukali azylu na Kubie, w USA i Kanadzie.
Władze wszystkich tych krajów odmówiły przyjęcia ok. 900 pasażerów statku. W efekcie St. Louis musiał zawrócić do Europy, a ok. 500 jego pasażerów wróciło do Niemiec. Niemal co drugi z nich nie przeżył II wojny światowej.
W dniach 4–11 lutego 1945 r. Roosevelt, Churchill i Stalin zdecydowali m.in. o tym, że ZSRR otrzymał „zwierzchnictwo” nad Polską i jedną trzecią Niemiec. Nasz kraj utracił też Kresy Wschodnie na rzecz Związku Radzieckiego.
Każdy, kto jadąc do Waszyngtonu, spodziewa się ujrzeć monumentalną rezydencję najpotężniejszego człowieka na świecie, jest zawiedziony jej rozmiarami.
W czasie II wojny światowej, gdy Związek Radziecki stał się sojusznikiem aliantów przeciwko III Rzeszy, uruchomiono gigantyczny projekt ALSIB w celu dostarczenia z Alaski do ZSRR amerykańskich samolotów przeznaczonych na front.
Zdjęcia paparazzi z ostatniej publicznej egzekucji we Francji spowodowały, że władze zrezygnowały z tej metody karania przestępców. Pokaz miał działać odstraszająco, a był jedynie rozrywką dla gawiedzi.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
W kultowym serialu z czasów PRL Jacek Zajdler grał rolę charyzmatycznego przywódcy bandy Karioki. W prawdziwym świecie aktor wspierał antykomunistyczną opozycję. Z pobudek moralnych, bo polityką się nie interesował.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Parlament Kanady uchwalił ustawę, która pokryje pełne koszty antykoncepcji i leków na cukrzycę dla Kanadyjczyków. Jest to początkowa faza planu, który zostanie rozszerzony o publicznie finansowany krajowy program opieki farmaceutycznej.
We wtorek rząd Kanady ogłosi zniesienie obowiązku szczepień dla osób podróżujących po Kanadzie samolotem lub pociągiem, a także dla osób podróżujących poza granice Kanady - informuje CBC News.
Policja ostrzegła uczestników tzw. Konwoju wolności, którzy nadal protestują w Ottawie, że zamierza podjąć "natychmiastową" akcję, której celem będzie oczyszczenie stolicy z protestujących. W czwartek policjanci dokonali pierwszych aresztowań.
Mimo ostrzeżeń policji, że uczestnicy protestu zostaną aresztowani, "Konwój Wolności" wciąż blokuje ulice w stolicy Kanady. - Nie boję się. Nasz protest jest pokojowy - powiedział Reuterowi jeden z demonstrantów.
Najczęściej przekraczane lądowe przejście graniczne między USA a Kanadą od poniedziałku jest zablokowane przez kanadyjskich kierowców ciężarówek, którzy domagają się rezygnacji z obowiązku szczepień na COVID-19 dla kierowców, którzy regularnie przekraczają granicę z USA.
Policja w Ottawie poinformowała w poniedziałek, że zarekwirowała tysiące litrów benzyny i usunęła z ulic miasta cysternę w ramach działań mających zakończyć trwający od wielu dni protest uczestników tzw. Konwoju Wolności. Jednocześnie sąd tymczasowo zakazał uczestnikom "Konwoju Wolności" ogłuszającego trąbienia, które denerwowało mieszkańców stolicy Kanady.
Protestujących blokujących centrum Ottawy jest więcej niż policjantów i to oni kontrolują sytuację - powiedział burmistrz stolicy Kanady w dziesiątym dniu protestu "Konwoju Wolności". Późnym wieczorem czasu polskiego Jim Watson ogłosił wprowadzenie stanu wyjątkowego w Ottawie.
Kierowcy ciężarówek protestujący przeciwko obowiązkowi szczepień na COVID-19, nałożonemu na nich przez władze Kanady, ruszyli w niedzielę z Vancouver do stolicy kraju, Ottawy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas