Aktualizacja: 22.12.2017 06:52 Publikacja: 21.12.2017 23:01
23 listopada 1934r., Wystawa drobiu, gołębi, królików i kanarków w Warszawie. Prezydent Stefan Starzyński (pierwszy z lewej) w trakcie zwiedzania
Foto: NAC
Prezydent m.st. Warszawy, Stefan Starzyński, w towarzystwie żony Pauliny na dworcu kolejowym
Foto: NAC
1935r., Prezydent Stefan Starzyński (w jasnym płaszczu) na ulicy Ślepej w Warszawie
Foto: NAC
09 sierpnia 1935r., Stefan Starzyński podczas wygłaszania odczytu pt. "O pomniku marszałka RP Józefa Piłsudskiego w Warszawie"?
Foto: NAC
maj 1936r., Przyjęcie u hrabiny Marty Krasińskiej w Królikarni, urządzone przez Związek Artystów Plastyków "Blok". Prezydent Warszawy w towarzystwie grupy uczestniczek przyjęcia. Widoczne m.in. malarki: Eleonora Lipko (pierwsza z lewej), Jadwiga Tereszczenko (druga z lewej) i Nina Herget (trzecia z lewej)
Foto: NAC
29 grudnia 19345r., Gwiazdka dla dzieci pracowników miejskich zorganizowana przez Samorząd m.st. Warszawy w sali Rady Miejskiej w Warszawie
Foto: NAC
27 listopada 1937r., Uroczystość otwarcia wiaduktu żoliborskiego. Widoczni m.in. minister komunikacji Juliusz Ulrych (przecina wstęgę), obok prezydent Stefan Starzyński
Foto: NAC
29 grudnia 1937r., Uroczystość wręczenia nagród miasta stołecznego Warszawy w sali Rady Miejskiej w Warszawie. Prezydent Warszawy wręcza nagrodę artystyczną Wojciechowi Kossakowi
Foto: NAC
08 listopada 1938r., Bankiet na cześć prezydenta Warszawy, Stefana Starzyńskiego, wydany przez Polski Związek Wydawców Dzienników i Czasopism w sali Resursy Kupieckiej w Warszawie. Przemawia prezydent Warszawy
Foto: NAC
28 września 1939r., Podpisanie kapitulacja Warszawy. Akt kapitulacji został podpisany przez generała Kutrzebę na terenie fabryki "Skody" na Rakowiu. Drugi z prawej to prezydent Warszawy Stefan Starzyński.?
Foto: ONB Bildarchiv Austria
28 września 1939r., Plakat z odezwą Stefana Starzyńskiego informującą o kapitulacji Warszawy???. Trzy miesiące po wydaniu tej odezwy, prezydent m. st. Warszawy Stefan Starzyński został rozstrzelany przez Gestapo
Foto: POLONA
Urodził się w Warszawie w 1893 roku i od najmłodszych lat działał w organizacjach niepodległościowych: brał udział w strajku szkolnym, kolportował „Robotnika”, należał do Związku Strzeleckiego. Podczas pierwszej wojny światowej walczył w Legionach. Był dowódcą plutonu 2 batalionu 5 pp i brał udział w całym szlaku bojowym I Brygady.
Po kryzysie przysięgowym, związanym z odmową złożenia przysięgi na wierność cesarzowi Niemiec przez żołnierzy Legionów Polskich (głównie I i III Brygady), przyszły prezydent był internowany w obozie w Beniaminowie.
To, co stworzył inżynier budujący układ scalony będący „sercem” telefonu komórkowego, to prawdziwe arcydzieło. To genialne ułożenie i połączenie tysięcy elementów!
W panteonie chrześcijańskich świętych jest wiele osób, które można podziwiać jako wzór wielkiej odwagi, wiary i człowieczeństwa. Paradoksalnie z tego grona najbardziej znany jest święty, o którego życiu prawie nikt nic nie wie. Wspominamy go 6 grudnia, choć rzadko w kontekście religijnym. Znają go bowiem nie tylko chrześcijanie, ale dzięki komercjalizacji świąt Bożego Narodzenia także wyznawcy innych religii oraz ateiści. W Polsce wie o nim każde dziecko, choć jeszcze dwa wieki temu nie miał nic wspólnego ze świętami.
Coś, co dziś nazywamy mediami, a wcześniej należałoby nazwać świadomym i celowym poszerzaniem zasięgu komunikacji, wkroczyło w sferę wojny w momencie, kiedy narodziła się kategoria narracji.
Akty nieposłuszeństwa armii zdarzały się od najdawniejszych czasów. W historię buntów wpisały się także siły zbrojne carstwa moskiewskiego. Za mieszanie się do polityki strzelcy zapłacili straszliwą cenę.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
85 lat temu Armia Czerwona zaatakowała Finlandię. Był to kolejny krok w realizacji tajnego protokołu dodatkowego do paktu Ribbentrop-Mołotow, który skazywał sześć suwerennych państw na utratę niepodległości.
Nasz mózg nie przepada za zmianami, ale łatwiej je wdrażać w momentach przełomu – dla niektórych to wiosna, dla innych jesień, a często także nowy rok kalendarzowy. Wtedy obiecujemy sobie, że zaczniemy bardziej dbać o siebie, znajdziemy czas na relaks i wprowadzimy zdrowe nawyki. Czy jednak warto czekać? Życie dzieje się teraz, a każdy dzień to szansa na mały krok ku lepszemu samopoczuciu. Self-care to codzienne decyzje, które poprawiają nasze zdrowie i nastrój. Zacznij już dziś – wiemy, jak to zrobić i dzielimy się tą wiedzą.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przedstawił do szerokich konsultacji społecznych projekt nowej odsłony programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Polski recyklat jest pożądany na rynku europejskim – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes firmy Interzero.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Rok ten przyniósł wyjątkową dynamikę wydarzeń w PreZero, a także w kluczowych obszarach dla branży gospodarki odpadami w Polsce.
Szybko reagujemy na potrzeby klienta. Potrafimy sprawnie dostosować do nich nasze rozwiązania. Dzięki temu jesteśmy rozpoznawalnym producentem na świecie i monopolistą w Polsce – mówi Rafał Worek, wiceprezes Ponaru Wadowice.
Planujesz sprzedać niepotrzebne rzeczy przez Internet? Robisz porządki w szafie? Znalazłeś nieużywane ubrania albo rzeczy, które tylko zbierają kurz? To świetnie się składa! Sprzedaż online to doskonały sposób na to, aby dać przedmiotom „drugie życie”, a do tego zasilić domowy budżet dodatkowym zarobkiem. Niestety, nie wszyscy kupujący mają uczciwe zamiary. Jak handlować w sieci bezpiecznie i bez stresu? Dzisiaj odpowiadamy na te pytania! Internet to świetne miejsce do sprzedaży. Tysiące ludzi codziennie szuka okazji i używanych rzeczy w dobrym stanie. Chętnie przygarną nieużywane przez Ciebie rzeczy, dając im nowe życie. Pomyśl tylko – te spodnie, które są już za małe, buty kupione w złym rozmiarze czy nieużywany tablet – wszystko to może znaleźć nowego właściciela i pomóc zasilić Twój domowy budżet! Na przykład, komplet ubrań z zeszłego sezonu może dać Ci nawet kilkaset złotych ekstra. Rower treningowy czy stary telefon komórkowy, który stoi i zbiera kurz może znaleźć nabywcę nawet w ciągu kilku dni i za naprawdę niezłą kwotę. Niekiedy jednak proces sprzedaży może być bardzo frustrujący. Jak uniknąć nieporozumień i przeprowadzić wszystko jak najsprawniej, a po drodze nie nadziać się na oszustów? Podpowiadamy!
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas