Obchody rozpoczęły się 28 lutego, w rocznicę pierwszej mszy za ojczyznę odprawionej przez księdza Jerzego Popiełuszkę w 1982 r., potrwają do 3 listopada, czyli rocznicy pogrzebu księdza. Kulminacja będzie miała miejsce 19 października, w rocznicę jego śmierci. W wymiarze duchowym na te uroczystości składa się program modlitwy „o wolność od lęku i nienawiści” połączonej z refleksją nad jego nauczaniem.
Ksiądz Jerzy Popiełuszko, najważniejsze daty z życia
Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych
19 października od 2018 r. na pamiątkę śmierci ks. Popiełuszki obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, który przypomina o duchownych, którzy „z niezłomnością walczyli o wolność, wiarę i niepodległość Polski”.
Czytaj więcej
Dziś szanowany kapłan archidiecezji gdańskiej, elokwentny, oczytany, znawca sztuki sakralnej. W l...
W całym kraju planowane są m.in. uroczystości religijne, seminaria naukowe, koncerty, wystawy, pokazy filmów. Wydarzenia planuje też IPN. 18 października o godz. 17 w Warszawie na terenie Centralnego Przystanku Historii IPN odbędzie się dyskusja „O wykuwaniu Solidarności – Waga ciężka”. 19 października o godz. 17 w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych przy ul. Rakowieckiej odbędzie się recital pieśni pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Tego dnia w godz. 10–17 w Górsku koło Torunia odbędą się uroczystości upamiętniające męczeńską śmierć ks. Jerzego Popiełuszki, a w Warszawie odbędzie się marsz papieski „Zło dobrem zwyciężaj”.